Představy o mobilních domech se mezi lidmi mohou výrazně lišit a je to dáno zejména tím, že zpočátku se na našem trhu objevovaly domy na podvozku, nezateplené a určené pouze pro letní sezónu, anebo za vhodného počasí od jara do podzimu. Jakmile udeří mrazy, bydlení v takových objektech prakticky nepřipadá v úvahu už jen proto, že vám uvnitř může namrzat vodovodní potrubí, a pochopitelně to s komfortem nemá nic společného. Vytápět takový objekt nemá smysl a navíc je to i nebezpečné z hlediska nebezpečí vzniku rozsáhlého požáru.
Mobilheimy však ze scény nezmizely, právě naopak zájem o ně začal narůstat zejména od chvíle, kdy výrobci přišli s řešením objekty zateplovat a přizpůsobit je celoročnímu bydlení. Tím se začalo i s budováním konstrukcí větších rozměrů a hmotnosti a dnes se můžete běžně setkat s mobilheimem Top-mobilnidomy.cz o hmotnosti nad pět tun, který takříkajíc nemá nic společného s těmi sezonními domky na „kolečkách“.
V souvislosti s vytápěním domů se dostáváme k zajímavému tématu úspory nákladů na bydlení. Mnoho mobilheimů je opatřeno certifikátem pro nízkoenergetické stavby třídy B a navíc máte možnost vytápět přízemní bungalov dřevem. Krbová kamna a palivové dřevo, to jsou atributy, s nimiž snížíte své výdaje na minimum a můžete si pak dovolit žít mimo město, v poklidu někde v rekreační lokalitě a vyhýbat se stresu, který je ostatně jednou z hlavních příčin všech civilizačních onemocnění.
Jestliže jsme tu naznačili pobyt v mobilní dřevostavbě v zimních měsících, pak bychom měli zmínit i letní období, kdy den co den vyjdete na vlastní zahradu, můžete tu pěstovat zeleninu, dýchat čerstvý vzduch a čerpat energii z prostředí, odkud to jde mnohem lépe, než v městské zástavbě, v té „betonové džungli“ plné smogu, chaosu, hluku, špatných mezilidských vztahů a dalších nástrah a nepříjemností.