Že žijeme v digitálním světě je jasné. Lidé nedají z ruky telefon, potřebují být neustále online. Zvykli jsme si na internetové bankovnictví, oceňujeme jeho výhody, protože nám spoustu věcí ulehčuje. Není to tak dlouho, co se objevil další typ digitalizace, tentokrát tzv. bitcoin, digitální měna.
Nejprve začaly zmenšovat bankovky, pak přišly kreditní a debetní karty, které se staly bezdotykovými, tím se značně zjednodušil a zrychlil platební styk.
Dnešní doba je tedy i dobou digitální měny. A jako každá novinka vyvolává i ona rozporuplné reakce. Jedni v ní vidí nezbytný modernizační krok, druzí jsou skeptičtí, protože jim vadí virtualita měny
Co tedy bitcoin je a jaké výhody, potažmo nevýhody přináší? Jedná se o kompletně digitální měnu, která umožnuje svému majiteli provést jakoukoli transakci, podobně jako v internetovém bankovnictví, s tím rozdílem, že neplatí žádná místní či časová omezení.
Výhodou je, že už opravdu není nutné u sebe nosit peněženku, o kterou můžete snadno přijít. Stačí vám totiž založit si peněženku virtuální s vlastním přístupovým kódem. Takto může učinit téměř každý. Proces po vás totiž požaduje jen minimum informací, navíc máte o svých financí absolutní přehled.
Nemusíte si ani dlouze rozmýšlet, které bankovní instituci své peníze svěříte, bitcoin totiž nikomu nepatří, nehájí žádné zájmy. Sleduje pouze to, v jaké zemi se nacházíte a kam peníze posíláte.
Tato kryptoměna se samozřejmě objevil i na burzách, našla velké množství investorů a její akcie byly velmi atraktivní, a to až do loňského listopadu, kdy se její akcie propadly a pomalu na své atraktivitě ztrácejí. Mohou za to hlavně nástrahy číhající v kyberprostoru, protože hrozí nebezpečí zneužití této měny, která se stává terčem útoků hackerů.
Přeci jen je alespoň trochu fyzická podoba peněz prozatím důvěryhodnější.
Rubrika: Peníze
Co je příspěvek na bydlení a kdo na něj má nárok?
Stále více rodin se potýká s finančními problémy. Nejde však jen o rodiny, ale také o jednotlivce. Kupříkladu osamělé osoby nebo senioři často nemají dostatečné prostředky na úhradu nákladů na bydlení. Situace je pro ně nelehká, ovšem existuje řešení.
Co je příspěvek na bydlení?
Dávky státní sociální podpory myslí také na osoby s nízkými příjmy, které nedostačují kupříkladu i na to základní, jako je třeba nájem. Dávka, která se nazývá příspěvek na bydlení, je určena právě těmto lidem a pomáhá jim tyto výdaje zvládnout.
Kdo na něj má nárok?
Příspěvek na bydlení může být poskytován vlastníkovi nebo nájemci bytu, který je zde přihlášen k trvalému pobytu.
Současně jeho náklady na bydlení musí přesáhnout částku, která se stanoví jako součin rozhodného příjmu rodiny a koeficientu 0,30, v Praze pak 0,35. Samotný součin toho příjmu a koeficientu nesmí být vyšší, než částka takzvaných normativních nákladů na bydlení.
Zní to asi pro laika velmi složitě, jsou k tomu však určeny tabulky a příslušný pracovník na Úřadu práce, kde se dávka vyřizuje, vše srozumitelně vysvětlí a vypočítá.
Je důležitý příjem rodiny?
Pro nárok na příspěvek na bydlení jsou samozřejmě příjmy rodiny sledovány. Určujícím obdobím je předcházející čtvrtletí před podáním žádosti o dávku. Posuzují se příjmy všech členů domácnosti, kteří zde mají trvalé bydliště. Jde tedy kupříkladu o rodiče, dospělé pracující děti, nebo i prarodiče, kteří žijí ve společném domě či bytě a pobírají důchod.
Co jsou náklady na bydlení?
Obecně vzato jsou to platby, které musíme uhradit, abychom o bydlení nepřišli, nebo neměli snížen jeho komfort. Takže v bytech je to samozřejmě nájem, nebo jiné náklady jako je fond oprav u družstevních bytů a podobně. Dále se zde zahrnují náklady za elektřinu, plyn, vodu, dodávku tepla a další pravidelné platby.
U osob, které vlastní rodinný dům jsou náklady víceméně stejné, pouze zde není zahrnuto nájemné.
Za náklady na bydlení se nepovažují splátky úvěrů, hypoték nebo jiné závazky vůči věřitelům.
Dnes nebankovní sektor pomáhá
Je naprosto běžné, že si my lidé vyděláváme na živobytí a že obvykle také běžné každodenní výdaje zvládáme. Ale zrovna tak je pravdou, že se přece jenom někdy dostaneme po finanční stránce do úzkých a že nám velice často působí potíže placení velkých výdajů, takových, jako je třeba koupě nemovitosti nebo nějakého jiného drahého majetku. A protože i ony drahé věci potřebujeme, jenže si na ně nejednou nestačíme dost rychle vydělat, je dobře, že si na ně můžeme peníze aspoň půjčit. pokud si je tedy můžeme půjčit, pokud na některou vhodnou půjčku dosáhneme.
Když si máme koupit dům, byt, auto nebo něco jiného, co leze do peněz a je z běžné výplaty nezaplatitelné, zkrátka se poohlížíme po půjčce. A teoreticky by neměl být problém s jejím získáním, protože nám toho finanční ústavy nabízejí skutečně dost. Jenže problémy nastávají ve chvíli, kdy si některou z takových půjček vybereme a začneme usilovat o její získání. V tu chvíli se dozvíme, že chceme-li uspět, musíme být bonitní. Musíme mít dostatečné příjmy, nesmíme mít záznamy v registrech dlužníků… A když nejsme tak dokonalí, jak by si vybraný poskytovatel půjček přál, neuspějeme.
Takového neúspěchu se dočkáme zpravidla někde v bance, kde je prověřování žadatelů o půjčku hodně přísné. Tam nad ničím nepřimhouří oko, tam člověku neodpustí nic, čím tento nesplňuje jejich kritéria pro poskytování finanční pomoci. A když zde někomu nepřeje štěstí, musí to zkrátka zkusit někde jinde, nejlépe u nebankovní americké hypotéky, u které se vysokých nároků a přísného prověřování není třeba bát. Tady se jenom dává jako záruka do zástavy nemovitost, a pak už není problém potřebné peníze k dispozici dostat a zvládnout s jejich pomocí i hodně velké výdaje.
Kdo tu dá nemovitost do zástavy, dostane půjčku až ve výši sedmdesáti procent její ceny, a to jsou peníze, kterými se dá zvládnout v životě snad každá těžkost.
Cesta pro schopné podnikatele
Americká hypotéka může pro někoho z nás znít cizokrajně. V poslední době se v České republice objevil názor, že co je z Ameriky, je něco extra, jistě to bude hodně drahé a exkluzivní. Souhlasíme s tím, že americká hypotéka od naší společnosti je exkluzivní, nemůžeme však souhlasit s názorem, že je drahá, nedostupná a jen pro vyvolené. Naopak, jsme dostupné řešení pro Váš podnikatelský záměr. Podnikání chce notnou dávku odvahy pro člověka, který se odhodlá v určitém směru zaměřit své podnikatelské aktivity. Vedle odvahy, odhodlanosti a pracovitosti potřebujete samozřejmě kapitál, bez kterého to zkrátka nikdy nejde.
Jen minimálně procento z nás si může dovolit vložit do podnikání svoje tvrdě a dlouhodobě naspořené finance. I když budete mít úžasný nápad, jak svoje podnikání rozjet, nikdo Vám peníze nepůjčí, protože nemáte nic „hmatatelného“, čím byste mohli finanční instituci přesvědčit. Vaše know-how může z tohoto důvodu zůstat nevyužito. Únik z tohoto bludiště, kde východ se zdá být nedosažitelný, existuje! Ano, americká hypotéka bez doložení příjmu je Vaším řešením. Vy se zaručíte nemovitostí, kterou vlastníte a my Vám peníze půjčíme bez zbytečného prodlení. Naši společnost zajímá, jakým způsobem se chtějí naši klienti prezentovat.
Chceme, abyste své nápady realizovali a velká řádka dobrých a poctivých nápadů, aby neskončila v šuplíku Vašeho psacího stolu. Vy zavoláte a naši proškolení zaměstnanci s Vámi celou věc na profesionální úrovni proberou. Podíváme se na věc z více úhlů pohledu a řešení najdeme. Hypotéka od nás není pouze na koupi nemovitosti, ale půjčené peníze můžete použít na cokoliv. Samozřejmostí je nízký úrok. Neváhejte, vyzkoušejte a zavolejte nám. Těšíme se na spolupráci s Vámi! Vždyť naším přáním je dosažení úspěchu pro každého schopného člověka.
Jak se liší zápůjčka od klasické půjčky
Oficiální terminologie může být v mnoha oborech pro laika poněkud matoucí. To se týká i finančnictví. Stačí si vzít například obyčejnou půjčku, což je něco, co dělá stále více lidí. I zde narazíme na výrazy, u kterých nám nemusí být ani po důkladném zamyšlení jasné, o co se vlastně jedná.
Jedním z nich je zápůjčka lightfinance.cz. Ta se objevila v našem zákoníku relativně nedávno, a tak není divu, že s ní mnoho lidí není příliš obeznámeno. Přesto je to poměrně důležitá věc, o které se vyplatí vědět.
První otázkou, kterou budeme mít, samozřejmě je to, jaký je rozdíl mezi ní a běžnou půjčkou. Odpověď zní, že zápůjčka je jedním z typů půjčky. Tím druhým, který se do zákoníku dostal ve stejnou dobu, je výpůjčka.
Pokud si to shrneme, tak půjčka se dle zákona dělí v současné době na zápůjčku a výpůjčku, přičemž obě kategorie se od sebe poměrně liší. Hlavní rozdíl spočívá v tom, co je vlastně předmětem půjčky.
U zápůjčky se jedná o peníze. Jde tedy o běžný produkt, který nabízí mnoho bankovních a nebankovních společností, a který je velmi často vyhledávaný. Jsou na něj také velmi často reklamy v televizi, ačkoliv tam jej označují pouze jako „půjčku“.
Výpůjčka se pak týká movitých či nemovitých věcí, ačkoliv i ona má svá pravidla. Tím hlavním je, že tímto způsobem lze půjčovat jen věci, u kterých není riziko opotřebení, nebo které se při použití nespotřebovávají.
Je jasné, že na výpůjčky se specializuje mnohem méně firem, i když i takové existují. Příkladem mohou být půjčovny automobilů či třeba šatů.
Můžeme tedy vidět, že se rozhodně vyplatí onu terminologii znát. Pak totiž nebudeme zmateni, když ji použije například pracovník banky, nebo na něj narazíme ve smlouvě. Díky tomu se pak budeme moci lépe rozhodnout, zda je pro nás daný produkt vhodný. A to je to hlavní. Koneckonců, jde tady o naše peníze, a těch má jen málokdo nazbyt.
Americká vs. klasická hypotéka: Co je potřeba vědět?
Na trhu je v současné době přebytek likvidity, to znamená jen jediné, banky se doslova přetahují o nové klienty. Neustále tak přicházejí s novými nabídkami a výhodnějšími nabídkami. V portfoliu většiny bank krom běžných nabídek spotřebitelských úvěrů, najdeme i běžnou a americkou hypotékou. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl a na co se tyto dva úvěrové produkty hodí?
Běžný hypoteční úvěr už je nám všem moc dobře známý. Jedná se o úvěrový produkt, který je spjat s účelovostí a zároveň nabízí jednu z nejnižší RPSN. Je tedy výhodný k financování vlastního bydlení. Jak je to ale s marickou hypotékou? V čem se tyto dva úvěrové produkty liší?
- Účelovost
Asi nejzásadnějším rozdílem mezi těmito dvěma hypotečními úvěry tkví v jejich účelovosti. Zatímco běžná hypotéka na bydlení je účelový úvěr, americká hypotéka bez doložení příjmu https://nebankovnihypoteky.net/hypoteka-bez-registru/ je v tomto ohledu benevolentnější. U účelového úvěru je potřeba dokládat bance, na co peníze byly čerpány. Je svázán celou řadou podmínek a povinností a pro mnohé tak až příliš svazující úvěrový produkt. Americká hypotéka je neúčelový úvěr, peníze z ní je tak možné čerpat na cokoliv – bydlení, cestování, studium v zahraničí atd.
- Úroková sazba
Americká hypotéka představuje pro řadu bankovních klientů pohodlnější způsob financování. Tato pohodlnost je ale do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou, než je tomu u běžné hypotéky. V obou případech je však nutné bance poskytnout k zástavbě nemovitost, která představuje jakousi záruku pro banku v případě, kdy dlužník nebude schopen splácet. I z tohoto důvodu je úroková sazba stále výhodnější než u dlouhodobých spotřebitelských úvěrů. Hypotéka na bydlení nabízí v současné době úrok kolem 1,5%, u americké hypotéky je to kolem 3% a spotřebitelské úvěry jsou na tom z hlediska roční úrokové sazby nejhůře, ta se pohubuje kolem 11%.
Půjčka pomůže
Když má člověk v životě obstát, musí být schopen zajistit si takové příjmy, jimiž by pokryl přinejmenším všechny své nezbytné výdaje. Bez peněz se totiž nedá vést důstojný život, ba je otázkou, zda se bez nich dá alespoň žít.
Jenže ne každý se může pochlubit tím, že má na živobytí vždy a za všech okolností. Nejednou se může vyskytnout kdeco, co zapříčiní, že má dotyčný peněz nedostatek. A tudíž není schopen uhradit vše, co je třeba. A pak se musí najít cesta, jak z toho ven. A to pokud možno co nejrychleji a co nejméně bolestivě.
A jaká řešení se tu nabízejí? Kromě vyššího nasazení při výdělečné činnosti a úspor už vlastně zbývá jenom půjčka.
A taková půjčka může být tím nejlepším způsobem, jak zvládnout dočasné finanční problémy. Může být řešením, ale také nemusí. To totiž záleží i na tom, zda ji člověk získá a za jakých podmínek.
Ten, kdo to má vážně těžké, kdo už má problémů celou hromadu, totiž jen tak v nějaké finanční instituci se svojí žádostí o půjčku neuspěje. Nejednou je totiž odmítnut, a to proto, že není takzvaně bonitní. Tedy není schopen splnit všechny požadavky, jež na něj dotyčná instituce klade dříve, než peníze poskytne.
A co potom? Potom přijde určitě vhod hypotéka bez registru hypotekybezregistru.cz, jež je na rozdíl od mnoha jiných půjček, zejména těch bankovních, velice snadno dostupná. A to i těm, jimž by nikde jinde nepůjčili.
Zde stačí dát do zástavy nemovitost a mít na splátky a nic víc. I tak málo stačí, aby se staly vysoké nároky na žadatelovy příjmy, registry dlužníků bez poskvrnky a podobně zbytečnými, aby se dalo přimhouřit oko nad nejedním nedostatkem, jenž takový žadatel má.
A proč se tedy neobrátit právě na nebankovní společnost, že? Když tady lze získat peníze lehce a rychle, a to navíc za velice flexibilních, a tedy příznivých podmínek. O jakých by se člověku u jiných nabídek zřejmě ani nesnilo.
Ta správná půjčka pro krizové situace
Mít zápis v registru může být nemilá věc, anebo vám to naopak ani trochu nemusí vadit. Vše závisí konkrétně na tom, jak jste na tom po finanční stránce. Pakliže je vaše finanční kondice v pořádku a vy bez potíží vyjdete se svými příjmy, pak vás takový záznam ani trochu tížit nemusí. Naopak v situaci, kdy nemáte kde brát a nutně potřebujete půjčku, to pro vás může být hotová katastrofa. Vyrazíte do banky – a tam vás odmítnou – jakmile máte i ten nejmenší zápis, tak vám banky nepůjčí ani korunu.
Něco takového bylo dříve naprostou katastrofou, neboť vás zápis mohl l připravit o šanci na půjčku až na několik let.
V současnosti už to tak špatné být nemusí, když víte, kam se obrátit. V nebankovní společnosti vám rádi půjčí, i když máte menší, a třeba i větší vroubek v registru. Pro všechny takové případy je zde připravena nebankovní hypotéka bez registru http://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/, a každý, kdo prokáže, že ji bude schopný splácet, má velkou šanci na úspěch.
V takové situaci jde jak o vaši bonitu, tak o možnost ručit nemovitostí. Ručení nemovitostí je naprosto zásadní podmínkou, kterou musíte splnit, abyste uspěli. A pokud takovou záruku poskytnete, máte vyhráno.
Velkou výhodou je, že nebudete muset nikam běhat, nebudete muset obíhat žádné jiné instituce s prosíkem o různá potvrzení, nebudete muset vyplňovat hromady nesrozumitelných formulářů, vše za vás zajistí pověřený pracovník.
Navíc si můžete vybrat, jakou konkrétní nemovitostí chcete ručit. Pakliže máte strach o svou střechu nad hlavou, můžete zvolit i jiný, a třeba i mnohem méně hodnotný majetek, jako je pozemek, garáž, zahradní či rekreační chata. Vše závisí na tom, co máte po ruce. A také na tom, kolik peněz byste chtěli získat. Za hodnotnější záruku můžete čerpat vyšší úvěr.
V každém případě je pro vás nebankovní úvěr velká šance, jak si zajistit potřebnou půjčku i v případě, kdy vás tíží zápis v registru.
Peníze u dětí
V dnešní době potřebujeme peníze úplně každý. Divme se, nebo ne, ale dnes už i děti. I když pro ně nejsou tak důležité a potřebné k životu jako pro ostatní, hodí se jim také, a proto se je snaží nějak získávat. Samozřejmě je jasné, že se děti bez peněz obejdou, protože jim vše potřebné k životu jako jídlo, oblečení, střechu nad hlavou, apod. platí rodiče, případně jiní zákonní zástupci.
Na co vlastně děti potřebují peníze? Děti si za ně chtějí převážně koupit různé hračky, pokud bychom se bavili o trochu starších dětech, tak ty si za ně šetří kupříkladu na nový mobilní telefon či počítač.
Jak vlastně děti peníze získávají? Jelikož děti u nás nemohou chodit na brigády, většinou získávají peníze díky kapesnému. Pokud by někdo nevěděl, co to kapesné je, jedná se o peníze, které jednou za nějaký čas dají rodiče svým dětem, aby si s nimi mohly dělat, co chtějí. Některé si za to kupují sladkosti, jiné si je klidně pošetří. Další možností, jak děti získají peníze, jsou nějaké události, při kterých je od svých rodičů, prarodičů a dalších, dostanou. Může se jednat o narozeniny, svátek, Vánoce, vysvědčení ve škole, atd. Jako poslední možnost, kterou bych sem zařadil, je, když děti rodičům s něčím pomohou, například vynáší koš, myjí nádobí, apod.
Je dobře, aby dnes měly už i děti takový zájem o peníze? Dle mého názoru to ničemu až tolik nevadí. Jako výhodu bych bral, že se alespoň dříve naučí hospodařit s penězi. Ale už z tohoto důvodu bych doporučil, aby nikdo nedával dětem peněz příliš mnoho a snažil se je trochu naučit s nimi hospodařit a vést je, aby si za ně nekupovaly úplné hlouposti. Určitě je dobře, když děti pochopí, že nedostanou vše, co chtějí, hned. Ale naopak si na vše musí počkat a nějak získat peníze.
A co Vaše děti? Dáváte jim kapesné? Snažíte se Vaše děti učit hospodařit s penězi už odmala?
Půjčte si, ale s rozumem
Občas můžeme slyšet i nějaké ty hlasy škarohlídů, tvrdících, že by si nikdy nepůjčili peníze od nějaké té nebankovní společnosti. A po takovýchto prohlášeních zpravidla následuje i nějaké to otřepané zdůvodnění, jaké už dost možná slyšel i leckdo z vás.
a) Třeba že tam člověka doslova sedřou přemrštěnými úroky z kůže.
b) Že tam žádají i za malé půjčky záruky velkým majetkem, který při první příležitosti člověku seberou a nechají ho klidně i bez střechy nad hlavou.
c) Že jde o pochybné existence a není rozhodně záhodno se zaplést s nějakou tou mafií.
Ovšem jde zpravidla o řeči, jež už se dnes nezakládají na pravdě. Protože ti, kdo udělali nebankovnímu sektoru v minulosti takto nehezkou vizitku, už jsou dávno ti tam, zmizeli v propadlišti dějin. A pokud byl snad někdo připraven o majetek, jímž za svou půjčku takové společnosti ručil, pak to bylo jedině proto, že vzal peníze, ovšem posléze se z nějakého důvodu neměl k tomu, aby je svědomitě vrátil, jak se k tomu při uzavření takové půjčky zavázal. A je nasnadě, že je v takovém případě ona společnost v právu a že by si na jejím místě stejně počínal jakýkoliv jiný věřitel, logicky i ta nejserióznější banka.
Prostě není chybou, pokud se člověk obrátí se žádostí o půjčku právě na nějakou nebankovní finanční společnost. Protože tady obdrží peníze klidně i za daleko lepších podmínek než v bance. Protože tady, tedy v nebankovní společnosti, , nemusíte mít nezbytně ani nějaké obzvlášť vysoké jmění, spoluručitele nebo čistý štít projevující se absencí nějakého toho záznamu v registru dlužníků.
Což jsou důvody, proč se lidé zpravidla obracejí na nebankovní sektor. Protože tady se vrtají lidem v soukromí minimálně, tady zastávají názor, že každý je svého štěstí strůjcem a tudíž si každý může půjčit, kolik je mu třeba a kolik je podle svého nejlepšího vědomí a svědomí schopen i splácet. Logicky s tím, že pokud splácet nebude, přijdou nevyhnutelné sankce.
Nebankovní finanční společnosti si tak nehrají na žádné chůvy. Neodmítnou žadatele proto, že se jim zdá, že nebudou schopni splácet, nechají takovou zodpovědnost právě na žadateli samotném. Vždyť je to přece dospělý a svéprávný člověk, který by měl umět počítat.
Vezměte si třeba takovou hypotéku bez doložení příjmu. Tady stačí vyplnit žádost a zaručit se za půjčené peníze svou nemovitostí přiměřené hodnoty, a máte jistotu, že si přijdete na své, i kdyby byly vaše příjmy úsměvné, ne-li k pláči. Protože jste to jenom vy, kdo musí zvážit, může-li si takovou půjčku dovolit. A jste-li rozumní, nebudete mít žádné problémy.